Вторник, 28 Април 2026 г.

В Добротица отбелязоха Световния ден на розовата фанелка

Световния ден на розовата фанелка е събите, което се отбелязва в последната сряда на февруари 2023 година. То е свързано с агресията в едно канадско училище. Това събитие е организирано от двама ученици.

При откриване на учебната година през септември в тяхното училище, група от по-големи ученици се подигравали с един деветокласник ,че е дошъл на училище с розово поло. На следващият ден упоменатите вече ученици решили да се организират и да купят и разпространят сред съучениците си 50 броя розови тениски в подкрепа на тормозеното момче.

Тази година в ОУ "Отец Паисий" с. Добротица, с отбелязването на деня беше съпроводено с тематични рисунки от най-малките. В прогимназиален етап учениците изработиха постери, разпространиха розови стикери и изиграха играта "Думи, които нараняват", с което повишиха комуникационната си култура и емоционална интелигентност. Днес на 22 февруари всички бяхме в розово ученици, учители и дори непедагогическиа персонал в знак на съпричастност. Всички ученици от училището направиха сърце и извикаха със силен глас "Не на насилието и тормоза в училище!".