Понеделник, 06 Февруари 2023 г.

Нова шампионска титла за Мина Младенова от Силистра

Младата лекоатлетка Мина Младенова от Силистра спечели националната титла на Националния шампионат за юноши и девойки под 20 год. в зала, провел се на 21 и 22 януари в "Асикс арена" в София.

Лекоатлетката на ЛСК "Олимп 97-Силистра" с треньор Илия Недков стана най-бързата българка до 20 години в дисциплината 800 метра, като постигна лично постижение за годината.

Мина надбяга конкуренцията в оспорвана надпревара, като през повечето време беше втора, но с финален спринт завърши първа с време от 2.17.13 мин., като втората остана Росина Николова от "Дунав-Русе" завършила с време 2.18.18 мин., а трета остана Светлозара Грозданова от СК "Свети Георги" с 2.19.80 мин.

Това е трети медал и втори златен през 2023 година за 15-годишната лекоатлетка, тренираща в спортните групи на ОДК-Силистра с директор Гинка Вандева.

На 7 януари младата лекоатлетка спечели сребърен медал при жените на 800 метра с време от 2.18.27 мин.. На 15 януари Мина надбяга конкуренцията с време от 2,19,33, мин. в Националното първенство по лека атлетика под 18 г.