Понеделник, 06 Февруари 2023 г.

След драми и скандали Доростол победи Черно море в Силистра

Днес зала "Дръстър" беше домакин на баскетболна среща от Елитна група ИЗТОК.

Водените от Лъчезар и Светлана Тодорови 14-годишни баскетболисти на Доростол изиграха най-трудния и драматичен домакински двубой през сезона.

На истински баскетболен трилър, гарниран с няколко скандала, станаха свидетели зрителите в залата.

Домакините започнаха по-добре и концентрирано първата част на мача и поведоха с 23:9.

През втората част варненци се върнаха в мача, като на полувремето резултата бе 30:30.

През третата част имаше малко баскетбол, но много емоции и скандали на терена.

През първите 5 минути на частта двата тима си отбелязаха само по един кош, но страстите около игрището се разгоряха, като първо трябваше да се успокоява родител на дете от Варна, за което се наложи кратко прекъсване на играта, а след това афектиран от решение на съдиите на терена нахлу родител на дете от Силистра, което накара рефера на двубоя Владимир Вълчев да извика по телефона полиция. Минаха повече от 20 минути след пристигането на полицаите и призива на президента на БК "Доростол" Лъчезар Тодоров публиката се успокои, и не се наложи мача да се доиграва без публика.

Третата четвърт завърши при 42:36 за Доростол.

В последната част при много грешки допуснати и от двата тима двубоя завърши 57:52 за силистренци, като най-резултатните за Доростол Мартин Златев вкарал 28 т., Борис Димитров отбеляза 16 т. и Мирослав Станчев - 7 т.

Следващият мач е в Разград на 4-ти февруари, където Доростол играе с Вълци.