Понеделник, 06 Февруари 2023 г.

Доростол с драматична загуба в последните секунди от Тунджа

Кадетите на Доростол U16 стартират новата 2023 година с драматична загуба в Ямбол.

Днес силистренци гоставаха на лидера във временното класиране - тима на Тунджа. В зала "Диана" домакините започнаха по-добре двубоя и поведоха до почивката с 42:31.

След нея баскетболистите от Силистра, водени от Лъчезар и Светлана Тодорови, излязоха мотивирани на терена да обърнат резултата.

В третата четвърт Доростол ззапочна да наваксва разликата, като тя беше намалена до 59:56.

В четвъртата част се разигра драма, като 5 секунди до края на мача резултата беше равен, но в последната си атака домакините изтръгнаха победата с последен кош за крайното 74:72.

Най-резултатни за нашият отбор бяха М. Калинов с 43т., от които 6 тройки, А. Виденов с 18т. и В. Ангелов 11т.

Отборът на Доростол е 3-ти във временното класиране, но е с най-малко изиграни мачове - 5, от които 1 загуба, на 1-во мяста е Тунджа с 7 изиграни и една загуба. Черно море Тича е на 2-рото място с 5 изиграни мача без загуба.