Сряда, 30 Ноември 2022 г.

Доростол продължава напред в Купата на аматьорите след драматична победа с дузпи (видео)

Доростол (Силистра) домакинства на Локомотив 2022 (Русе), отбор от Окръжна група - Русе, в 1-ви кръг на Купата на Аматьорската футболна лига в Североизточна България.

Днес на 1 октомври на стадион "Луи Айер" силистренци играха предимно с юноши от школата и "стари пушки".

Доростол прие играта в своето поле, като разчиташе предимно на контраатаки. Двубоят се развиваше равностойно, до 32 мин., когато Веселин Николов изведе домакините напред с 1:0. Резултат който остана непроменен до почивката.

През второто полувреме Локомотив трайно се настани в половината на силистренци, като положенията пред вратата на Александър Акрам зачестиха.

Защитния вал на Доростол издържа до 87-та мин., когато Симео Василев изравни за 1:1.

След края на редовното време не се играха продължения, а се изпълняваха дузпи.

Силистренци бяха безгрешни при всичките пет дузпи, като русенци изпуснаха трета си дузпа, което обезсмисли изпълнението на последната, като това определи крайното 1:1 (5:3).