Неделя, 07 Август 2022 г.

Тутраканци спечелиха първи кръг от Републиканския шампионат по Водомоторен спорт

Завърши първи кръг от Републиканския шампионат по Водомоторен спорт ,който се проведе този уикенд на брега на река Дунав в град Тутракан.

Организатор на състезанието бе клуб Тутракан с подкрепата на Община Тутракан и Българска Федерация по Водомоторен спорт.

Състезанието завърши успешно и в двата дни успяха да се се проведат по 3 гонки във всеки клас,както беше заложено в предварителната програма.

Състезателното трасе е бе с приблизителна дължина 1500м. В двата детски класа за участници във възрастовата група 10-16 години- състезателите правят по 4 обиколки в гонка,а в останалите 7 класа за участници над 16 години- по 6 обиколки.

В състезанието взеха участие 31 пилота от 7 клуба от страната,разпределени в 9 състезателни класа.Клуб Тутракан участва с 11 лодки,4 от които в двата детски класа.

Отборната титла бе спечелена от клуб Тутракан,следван от отборите на Лом и Ряхово.