Четвъртък, 30 Юни 2022 г.

Доростол завърши на минорна нота сезона

Днес на 28 май от 17.00 часа Доростол (Силистра) прие на градския стадион "Луи Айер" тима на Черноморец (Балчик) в последен мач на първенството.

Двубоят бе от последния за сезона 26-и кръг на Североизточната Трета лига.

Доростол започна вихренно и застраши вратата на гостите още в първата минута на мача.

Гостите отвърнаха с опасен удар към вратата на Александър Акрам.

В 15-та минута Иван Цачев от Балчик бе изведен един на един срещу вратаря на Доростол и не сгреши за 0:1.

В 36-та минута Доростол се възползва от една от малкото ситуации за гол. След центриране от ъглов удар Сонер Хюсеин остана непокрит и бе безгрешен с глава за 1:1.

До края на полувремето голмайстора на Балчик Цачев би опасно от 5-6 метра покрай левия стълб на вратата на силистренци.

През второто полувреме Доростол се прибра в неговата половина и играеше на контраатаки.

Балчик владееха топката повече и търсеха победата.

66-ата минута Ангел Ангелов от гостите бе изведен зад защитата на Доростол и не сгреши за 1:2.

В 72-та минута Даниел Георгиев покачи за 1:3 след пряк свободен удар от 25 метра.

Две минути по-късно и бразилецът в отбора на Балчик Мохамед Кисе Хаджиси На Нбаче получи топката, и след двойно подаване вкара за 1:4.

Доростол успя да отваря само с 1-2 по-опасни положение, но пресата на гостите не позволи на Доростол да съкрати разликата.

Двубоят завърши при краен резултат 1:4 за гостите от Балчик.

Така на минорна нота завърши сезон 2020/2022 за отбора на Доростол Силистра.