Четвъртък, 30 Юни 2022 г.

Доростол е вицешампион на България по баскетбол за 12-годишни

Доростол стана вицешампион на Държавното пъренство за момчета до 12 години, като в драматичен двубой загубиха финала от домакините Балкан.

Отборът, воден от Лъчезар и Светлана Тодорова, загубиха титлата на България след реванш в оспорван финал с 59-66.

Това беше единствената загуба от седем двубоя, които изиграха силистренци на финалите в Ботевград.

Мачът започна добре за Доростол, който поведе с 2-6 в първите 2,3 минути. До средата на периода обаче Балкан успяха да върнат нещата в своя полза при 9-8 и запази малка преднина от 1,2 точки до края на периода. Секунди преди края Доростол обърна при 15-16, а след тройка със сирената тимът на Вики Маринов поведе за първи път с 4 след първия период – 20-16.

Балкан допусна доста грешки в началото на втората и позволи на силистренци да изравни при 27-27. Малко след това Доростол обърна за кратко при 27-28, но Балкан успяха да върнат аванса на почивката при 35-31.

През цялата трета четвърт играта вървеше кош за кош и разликата в неговия край не бе променена и оставаше – 48-44 за домакините.

Балкан започнаха последния период със серия 7-0, за да се откъснат с цели 11 точки напред – 55-44. Доростол отвърна със серия 8-0, за да се доближи до 3 при 55-52 малко повече от 2 минути преди края. Силистренци овладяха доста борби в нападение и успяваше да задържи малка разлика. Ключова тройка за Балкан 2 минути преди края даде аванс на опонентите от 8 точки при 62-54. Тимът от Силистра се доближи отново до 5 точки, но Балкан удържа успеха докрая.