Вторник, 28 Април 2026 г.

Психично болна жена подпали бивше силистренско училище

Огнеборци от РСПБЗН-Силистра загасили пожар в Центъра за настаняване на лица с психични болести в село Айдемир, възникнал тази нощ около 02:55 часа, съобщиха от полицията.

Според първоначалните данни пожарът е предизвикан от обитателка на Центъра, настанена в самостоятелна стая. Като предпазна мярка са били евакуирани настанените в социалното заведение 27 човека.

Съдействие на огнеборците при извеждането на хората са оказали две от служителките в обекта, на една от които е оказана медицинска помощ поради вдишване на дим.

Пожарът е локализиран в мястото на възникване и щетите от него са ограничени в едно помещение – изгорели са климатик, бюро и легло, но е спасена сградата и имуществото в нея.

Справка на КВОРУМ показа, че Центъра, който функционира от 2013 година, се намира в бившето училище "Христо Ботев". Състои се от пет 5 спални помещения, медицински кабинет, 2 санитарни възела, перално и складово помещение, кухня с трапезария.