Неделя, 23 Януари 2022 г.

Рекордьорка на България в плуването е Спортист на годината в Силистра

Магдалена Пепегова е Спортист на 2021 г. за Силистра.

Тя е носител на няколко национални рекорда и първи места в държавните отборни първенства по плуване - девойки младша възраст, с треньор Веселин Суров.

Класацията от десето към първо място, бе подредена в гласуване от председатели и треньори на спортните клубове в Силистра, чиито възпитаници са сред номинираните, както и местни медии.

Статуетка, награди и приветствие поднесоха кметът д-р Юлиян Найденов и Мария Недялкова зам. -кмет на Община Силистра.

На десето място в класацията на Десетте най-добри спортисти за 2021 година се подрежда:

СТАНИМИР ИВАНОВ
СПОРТЕН КЛУБ ЗА ХОРА С УВРЕЖДАНИЯ – ДОРОСТОЛ 2011
Председател - Добромир Удрев
треньор : Добромир Удрев и Валери Атанасов
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: Тандемно колоездене и Шоудаун /спорт за незрящи/
класиране, състезания и място на провеждане:
I място - Държавно първенство по тандемно колоездене - гр. Обзор
II място - Държавно индивидуално първенство по Шоудаун - гр. София
III място – Държавно отборно първенство по Шоудаун - гр. Силистра

Номер девет в класацията е
СТОЯН СТОЯНОВ
СПОРТЕН КЛУБ ПО САМБО БАГАИН СИЛИСТРА
Председател – Златко Цвятков
треньор: Златко Цвятков
възрастова група: младежи, мъже
дисциплина /категория/: 100 кг.
класиране, състезания и място на провеждане:
IІІ място – Държавен личен отборен шампионат по самбо до 20г. /+98кг./- гр. Панагюрище
V място – Държавен личен отборен шампионат по самбо до 18г. /+98кг./- гр. Панагюрище
IІІ място – Държавно първенство по джу-джуцу /+78кг./- гр. Ловеч
І място /5 златни медала в отделните дисциплини и комплексно/– Държавно първенство по силов трибой /105кг./- гр. Хасково
V място – Държавен личен шампионат по джудо /100кг./- гр. Пазарджик

Осмото място за Най-добри спортисти печели
ИВАЙЛО СТЕФАНОВ
СПОРТЕН КЛУБ ПО ДЖУ-ДЖУЦУ "БАГАИН" - СИЛИСТРА
Председател – Неделчо Цвятков
треньор: Цветан Цвятков
възрастова група: кадети
дисциплина /категория/: 79 кг.
класиране, състезания и място на провеждане:
ІІ място – Държавно първенство по джу-джуцу - гр. Ловеч
ІI място – Републикански турнир по самбо – гр. Панагюрище
VІI място – Държавен личен шампионат по джудо – гр. Пазарджик

Седми в класацията е
ГИНКА ДАЧЕВА
СТРЕЛКОВИ КЛУБ "СНАЙПЕР 92"
Председател - Златко Нотев
треньор : Иван Касчийски
възрастова група: жени
дисциплина /категория/: пистолет
класиране, състезания и място на провеждане:
ІІ място – Държавно първенство /10м. 60 изстрела/ - гр. Търговище
ІІ място – Държавен турнир /10м. 60 изстрела/ - гр. Търговище

Шестото място днес е за
МИРОСЛАВ МИРОСЛАВОВ МИТКИН
СПОРТЕН КЛУБ ПО СТРЕЛБА С ЛЪК - ДИНАМИКС
Председател – Мирослав Петров Миткин
треньор : Явор Христов
възрастова група: младежи до 21г.
дисциплина /категория/: компаунд
класиране, състезания и място на провеждане:
I място – Държавно първенство /на открито/– гр. Русе
III място – Държавно първенство /на закрито/– гр. Русе
II място – Национален турнир /на открито/ - гр. Русе
I място – Национална купа /на открито/– гр. Елин Пелин

Спортист № 5 за 2021 година е
МИХАИЛ КАЛИНОВ
СПОРТЕН КЛУБ ПО БАСКЕТБОЛ ДОРОСТОЛ
Председател – Лъчезар Тодоров
треньор: Светлана Тодорова
възрастова група: кадети 14г., юноши 15г., 16г.
дисциплина /категория/: баскетбол
класиране, състезания и място на провеждане:
ІІІ място – Световно първенство по баскетболни умения FIBA Skills Challenge – гр. София
І място – Държавно първенство /първа дивизия/ - гр. Силистра
ІІІ място – Купа България – гр. Ботевград
ІІІ място – Държавно първенство /елитна група/ - гр. Русе
Национален състезател на България /отбори – юноши 15г. и юноши 16г./

На четвърто място гласувалите са поставили
ЙОРДАН ЦОНЕВ
СПОРТЕН КЛУБ "АРМСПОРТ СИЛИСТРА"
Председател - Йордан Цонев
треньор : Красимир Костадинов
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: Канадска борба /до 100 кг./
класиране, състезания и място на провеждане:
I място - лява ръка - Световно първенство по канадска борба– гр. Букурещ
I място – лява ръка – Европейско първенство по канадска борба - гр. Вилнюс
I място – дясна ръка – Европейско първенство по канадска борба - гр. Вилнюс
I място – лява ръка - Държавно първенство по канадска борба– гр. Белоградчик
I място – дясна ръка - Държавно първенство по канадска борба– гр. Белоградчик

Тази година на трето място се класира
ДАРЕН КИРИЛОВ
ПЛУВЕН КЛУБ - ДОРОСТОЛ
Председател - Венелин Великов
треньор : Христо Бончев
възрастова група: юноши младша възраст
дисциплина /категория/: плуване
класиране, състезания и място на провеждане:
І място – Държавно лично отборно първенство /400 м. съчетано плуване/ 25м. басейн – гр. Бургас
І място – Държавно лично отборно първенство /200 м. бътерфлай/25м. басейн – гр. Бургас
ІІ място – Държавно лично отборно първенство /200 м. съчетано плуване/ 25м. басейн – гр. Бургас
І място – Държавно лично отборно първенство /400 м. съчетано плуване / 50м. басейн – гр. Варна
І място – Държавно лично отборно първенство /200 м. съчетано плуване / 50м. басейн – гр. Варна
І място – Държавно лично отборно първенство /200 м. бътерфлай/ 50м. басейн – гр. Варна
ІІ място – Държавно лично отборно първенство /50 м. бътерфлай/ 50м. басейн – гр. Варна

Спортист № 2 за 2021 година е
БОЖИДАР СИМЕОНОВ
СПОРТЕН КЛУБ "АРМСПОРТ СИЛИСТРА"
Председател - Йордан Цонев
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: Канадска борба /до 100 кг./
класиране, състезания и място на провеждане:
I място - дясна ръка - Световно първенство по канадска борба– гр. Букурещ
II място – лява ръка – Европейско първенство по канадска борба - гр. Вилнюз
II място – дясна ръка – Европейско първенство по канадска борба - гр. Вилнюз
I място – лява ръка - Държавно първенство по канадска борба– гр. Белоградчик
I място – дясна ръка - Държавно първенство по канадска борба– гр. Белоградчик

Най-заслужилият спортист тази година, който се класира на първо място в Десетте най-добри спортисти на Силистра за 2021 година се казва
МАГДАЛЕНА ПЕПЕГОВА
ПЛУВЕН КЛУБ - ДОРОСТОЛ
Председател - Венелин Великов
треньор : Веселин Суров
възрастова група: девойки младша възраст
дисциплина /категория/: плуване
класиране, състезания и място на провеждане:
І място – Държавно лично отборно първенство /50 м. гръб/ 25м. басейн – гр. Бургас
І място – Държавно лично отборно първенство /100 м. гръб/ 25м. басейн – гр. Бургас
ІІ място – Държавно лично отборно първенство /100 м. гръб – жени/ – гр. Бургас
ІІ място – Държавно лично отборно първенство /100 м. гръб – жени/– гр. София
ІV място – Държавно лично отборно първенство /50 м. гръб – жени/ – гр. София
ІІ място – Държавно отборно първенство /200 м. гръб – жени/ – гр. София
ІІІ място – Държавно отборно първенство /100 м. гръб – жени/ – гр. София
Национален рекорд за девойки младша възраст на 50 м. гръб в гр. Бургас
Национален рекорд за девойки младша възраст на 100 м. гръб в гр. Бургас
Национален рекорд за девойки младша възраст на 50 м. гръб /50 м. басейн/ в гр. София
Национален състезател

Facebook коментари