Събота, 13 Юли 2024 г.

Доростол (14) надигра с лекота Дунав 2007 (14) с 62:44

В най-важният мач за Доростол (14), от началото на годината, постигна изразителна победа над връстниците си от Дунав 2007 (14). Мачът се игра в зала "Дръстър" (манежа) в Силистра. Вместо в планирания час от 11.30 часа, двубоя започна в 11.54. Пред близо 100 човека публика мачът започна добре за домакините и след 4 минути игра водихме с 4:0. След първите 10 минути Доростол водише на Дунав с 16:8. През втората четвърт вече втората петорка на отбора продължи добрата игра на силистренчета от първата петорка и резултата набъбна закономерно до 41:13. След 10 минутна почивка на полувремето започна третата част. Последвало леко отпускане в редовете на Доростол и гостите започнаха да топят разликата, но след поискана почивка от треньорския тандем Светлана и Лъчезар Тодорови, играта на отбора се подобри и разликата бе възстановена. След края на предпоследната четвърт резултата бе 53:27. През последната част въпреки намалената разлика и за миг не останаха съмнения кой ще е крайния победител. Така след последния сигнал Доростол се поздрави с изразителната победа от 62:44. След тази победа и заетото първо място в групата, вземаме зоната в Силистра. Само Доростол!
Съдии на срещата бяха Ангел Порожанов от Русе и Веселин Великов от Търговище. Главен съдия на срещата Веселин Цанев от Добрич.