Събота, 27 Ноември 2021 г.

Доростол с първа домакинска победа след 3:1 над Локомотив

ФК "Доростол" с първа домакинска победа, след като победи гостуващия ФК "Локомотив" Русе с : на стадион "Луи Айер" в Силистра в двубой от Североизточна Трета лига.

Мачът бе дерби на опашкарите в първенството. Двата отбора стартираха двубоя на бавни обороти, като в 5-та мин. Джамбазов от Доростол отправи първия удар към вратата на гостите, но той беше от близо 25 метра и извън очертанията на вратата.

Гостите отговориха в следващата минута с опасен удар от средна дистанция на Бисер Георгиев.

В 12-та минута Мартин Рачев бе изведен сам срещу вратаря на гостите Александър Ангелов, който спаси от непосредствена близост.

Доростол се настани трайно в половината на Локо и контролира изцяло играта.

В 14-та минута Теодор Кирчев прострелян неспасяемо с глава вратата на гостите за 1:0, след центриране от пряк свободен удар.

Недолен от играта на отбора си треньора на гостите Свилен Касабов направи двойна смяна в 27-та минута.

В 30-та минута Симеон Симеонов от Доростол се пребори сам с трима защитника за да отбележи за 2:0.

Силистренци доминираха на терена до края на първото полувреме.

Второто полувреме започна с натиск на гостите, като Доростол прие играта в своята половина. Близо 10 минути Локомотив непрекъснато се опитва да стигне до вратата пазена от Александър Акрам.

В 56-та минута след центриране от ъглов удар капитана на гостите Калоян Петров намери мрежата на Доростол след удар с глава.

След получения гол силистренци изравниха играта, а в 63-та минута Христо Андонов от Доростол нацели горната греда сле изпълнение на пряк свободен удар от 27 метра.

В 72-та минута треньора на Доростол направи първата си смяна, като треньора Диян Дечев пусна на мястото на Мартин Рачев Преслав Стоянов.

Последните 10 минути на мача гостите се опитаха да си тръгнат с поне точка от Силистра като създадоха няколко голови положения, които обаче не успяха да реализират.

Доростол успя да се възползва от ситуацията, като при контраатака в 85-та минута футболист на домакините бе фаулиран в наказателното поле.

От бялата точка безгрешен бе капитана на силистренци Георги Димитров за крайното 3:1 (на видеото).