Четвъртък, 02 Декември 2021 г.

Доростол с трета поредна домакинска загуба

Доростол с трета поредна домакинска загуба, след като загуби от Черноломец (Попово) с 0:1 на стадион "Луй Аер".

Двубоят бе част от шестия кръг на Североизточната Трета лига.

3 минути след началния съдийски сигнал бяха достатъчни на гостите за да може капитанът Беадир Беадиров да сервира топката на Тихомир Кънев, след разбъркване пред врата на силистренци и нападателят не сгреши. Това беше и най-доброто положение за гостите. Стана оспорван мач, в който преобладаваше битката.

Най-добър през първото полувреме за силистренци беше Николай Николаев, който между 14 и 20 минути отправи два опасни удара към вратата на гостите.

Домакините пропуснаха да изравнят резултата през първото полувреме в най-изгодното си положение, чрез Симеон Симеонов. В 33-та минута футболиста бе изведен един на един срещу вратаря на Попово Калин Дянков, но топката мина над горната греда.

Влезлият като резерва Преслав Стоянов пък се размина с попадение след почивката.

През втората част футболистите на Доростол видимо отпаднаха физически и се стигна до три смени, а играта стана по-груба и бяха показани доста жълти картона.

Въпреки финалния натиск на Доростол резултата остана непроменен и силистренци се закотвиха на дъното на таблицата, заедно с Локомотив (Русе), които също са с 1 точка.

В следващият кръг Доростол гостува в Русе за "речното дерби".