Неделя, 28 Ноември 2021 г.

Бивш голмайстор на Доростол прекърши силистренци при гостуването в Шумен

"Доростол" Силистра загуби с 1:3 от отборът на "Волов" в Шумен.

Мачът бе от 5-и кръг на Трета лига по футбол на североизток. За силистренци това беше четвърта поредна загуба, а за шуменци трета поредна домакинска победа и засега тимът няма загубен мач на свой терен.

Домакините нанесоха своя удар в началото на второто полувреме, чрез Калоян Петков. Той шутира неспасяемо по диагонала в 47-ата минута. В 52-ата пък реализира с глава след центриране отляво. Четвърт час преди края гостите изпълниха корнер, настана суматоха и Николай Николаев върна един гол.

После Симеон Симеонов и Станислав Джамбазов от Доростол пропуснаха да изравнят.

Малко преди последния съдийски сигнал бивш нападател на силистренци пречупи надеждите на Доростол за нещо повече от почетна загуба.

Сонер Хюсеин преодоля централния защитник и ударът му по диагонала доведе до 3:1.

В следващия 6-ти кръг на 25 септември Доростол посреща в търсене на първа победа в първенството Черноломец 1919 (Попово).