Събота, 27 Ноември 2021 г.

"Доростол" Силистра с първа домакинска загуба за сезона

Днес на стадион "Луи Айер" в Силистра футболен клуб "Доростол" претърпя първата си домакинска загуба през новия сезон с 0:2 от ФК "Ботев" Нови пазар.

Падналия преди началото на мача дъжд повлия на играта в първите минути на двубоя, когато футболистите често се подхлъзваха.

Първата по интересна ситуация бе в 10-та минута, когато Доростол изпълни три последователни ъглови удара. При последвалия първи удар към вратата на гостите, отправен от капитана на силистренци Боян Николов, топката мина над горната греда.

Ботев отговори с далечен удар Дениз Кадир, който бе спасен от вратаря Калин Дянков.

Почти до края на полувремето не се случи нещо интересно, когато в 42 минута гостите нанесоха своя удар, когато грешка при разиграване на Доростол доведе до точен извеждащ пас към Аян Хасан, който сам срещу силистренския вратар не сгреши за 0:1.

Събитията можеха да се развият и още по-лошо за Доростол, когато в 45 мин. отново грешен пас доведе до контраатака на гостите и извеждащ пас към Едис Ефрахим, който един на един срещу вратаря на Калоян Дянков не успя да отбележи второ попадение във вратата на силистренци.

Второто полувреме започна с натиск на домакините, след като гостите се прибраха пред тяхното наказателно поле.

В 54-та минута бе показан първия жълт картон в мача. Получи го Георги Димитров от Доростол, след като главния съдия подмина няколко груби посягания към него, изнервен от което той извърши грубо нарушение, което наложи на терена да влязат четвъртия съдия и охраната за да успокояват обстановката.

Най-доброто положение за гол домакините получиха в 70-та минута, когато след центриране от ъглов опасен удар нанесли Теодор Кирчев, но вратаря на Ботев на Евгени Иванов спаси.

В рамките те на няколко минути между 72 и 75 Николай Николаев от Доростол получи два жълти картона и домакините доиграха мача с 10 човека.

В продължението на двубоя Доростол, за втори пореден домакински мач получи гол, след като при контраатака на гостите Едис Ефрахим бе вече точен и вкара за крайното 0:2.

Така Доростол продължава без победа след три изиграни кръга в Североизточна Трета лига, а на 4 септември отново сме домакини на "Светкавица" Търговище.