Четвъртък, 02 Декември 2021 г.

Доростол изпусна трите точки в 92-та минута срещу Спортист

Доростол завърши 1:1 с Спортист 2011 (Ген.Тошево) в мач от 1-ия кръг на Североизточната "В" група.

Срещата се игра на стадион "Луи Айер" в Силистра от 18 ч.

При 30-градусовата жега двата отбора се измъчиха, а силистренци се лишиха от 3-те точки в 92-ата минута на срещата.

Първото полувреме на мача завърши без голове, като и домакините така, и гостите трудно стигаха до вратите на опонентите, и се запомниха само няколко удара към двете врати.

Доростол отбеляза в 47-ата минута на срещата за 1:0 чрез далечен удар Симеон Симеонов, изненадал вратаря на гостите.

Силистренци се прибраха в своята половина и бранеха успешно минималната си преднина.

Гостите от Генерал Тошево се настаниха трайно в половината на Доростол и пропуснаха няколко чисти голови положения, за да се стигне до продължението на срещата.

Съдията Емил Димитров от Шумен бе свирил 5 допълнителни минути и в 92-ата минута, след грешка в отбора от Силистра, играча на Спортист Йордан Атанасов успя да вкара гол и да отнеме радостта от заслужената победа на силистренци.