Сряда, 01 Декември 2021 г.

Отборът на Тутракан спечели и 2-ия Национален кръг на републиканския шампионат по водомоторен спор

След като преди две седмици клуба по ВДМС - гр.Тутракан с треньор Димитър Татаров спечели 1-ия Национален кръг на републиканския шампионат по Водомоторен спорт, тутраканци спечелиха отборната купа и на 2-ия Национален кръг на републиканския шампионат.

Кръг от републиканския шампионат по водомоторен спорт се проведе на 7 и 8 август в Ряхово. В надпреварата участваха над 40 пилота от 7-те клуба в страната, които са разделени в 8 класа.

В отборното класиране първи станаха състезателите на Тутракан, втори са Лом, а бронзовото отличие остана в Ряхово.

В детския клас FA 250 първи са Иван Илиев и Петър Стоянов от Ряхово. В другия клас- JT 250 отново първи е Иван Илиев, а Петър Стоянов остана трети.

При големите, в клас R-1000 първо място зае Николай Маринов от Лом, а с бронз се окичи Атанас Атанасов от Ряхово.

Панайот Стоянов от Ряхово е първи в клас F- 125, втори се класира Виктор Любенов от Тутракан.

В клас 550 златото отиде при Павлин Димитров от Тутракан. Той е победител и в клас СТ 550.

Никола Тодоров, също от Тутракан, се представи най-добре от останалите участници в клас F 250.

Победител в клас F 350 е Марио Манолов от Лом.

Милен Маринов от Ряхово победи в кралския клас F- 500, втори остана състезателят на отбора на Кърджали Николай Сурков и трети е Мирослав Минчев също от Кърджали.

Състезанието се проведе с подкрепата на Община Сливо поле.