Неделя, 18 Април 2021 г.

След епичен сблъсък юношите до 19 години на БК "Доростол" финишираха 1-ви в групата

Днес в Шумен, в зала "Младост" се изиграха двубоите от последния кръг в Зона Добруджа/Загоре - А група.

Силистренският отбор, воден от треньорския тандем Лъчезар и Светла Тодорови, бе преследван от контузии на основни играчи. Това принуди в отбора да бъдат взети по-малки момчета.

В първият мач младите силистренски баскетболисти победиха отбора на "Делфин" – Бургас с 68:54, в отделните части (14:16,17:13,14:19,23:6), като силистренци губеха преди последната четвърт с 45 на 48, но в последната част те тотално надиграха отбора от Бургас.

В следващия двубой Доростол излезе срещу изключително силния отбор на "Черноморец", отново от Бургас, в който играят състезатели състезаващи се при мъжете.
На терена се получи епичен сблъсък с драматичен завършек.

Получи се изключително здрав мач, като играта вървеше кош за кош, а на полувремето силистренци водеха с 44:40. Със силна игра в 3-та четвърт юношите от Бургас успяха да поведат до 62:56 преди последната част, а в нея след инфарктни последни минути на таблото светеше резултата 77:77.

Това доведе до продължение, където силистренци изтръгнаха победата 13:5 и оформиха крайното 90:82, в отделните части 25:21, 19:19, 12:20 и 21:17.

Силистренци останаха непобедими от началото на първенство и имат 6 победи, като заеха 1-во място в групата.

Треньорът на Доростол Лъчезар Тодоров сподели след мача, че е изключително доволен играта и усилията на всички момчета.

Предстоят два нови турнира между трите най-добри отбора в групата Доростол, Делфин и Черноморец – в Силистра и Бургас, а първите два отбора ще бъдат домакини на зоналния етап на първенството.