Понеделник, 03 Октомври 2022 г.

Юношите на Доростол до 16 години със загуба във Варна

Днес на 7 февруари юношите до 16г. на Доростол гостуваха във Варна в двубой от 5-я кръг от Северната Източна Елитна група сезон 2020/2021.

Те са в група А с отборите на "Дунав Русе 2016" Русе, "Ч.Море Тича" Варна и "Шумен" Шумен.

В зала "Христо Борисов" Доростол не започна добре мача, като позволи да му поведат до средата на първата четвърт с 2:8. До нейния край обаче силистренци успяха да изравнят за 13:13 в нейния край.

Втората петица на Доростол игра по-малко успешно, като преди почивката на полувремето резултата бе 40:35 за домакините.

През втората половина на мача разлика в точките бе увеличена, а двубоя завърши при крайното 66:56 за Черно море.

Най-добър на терена за силистренци бе Мартин Пасков, станал реализатор на двубоя с 27 точки. Той спечели 5 борби, направи 4 асистенции и открадна най-много топки - 4.

Капитана отбора Преслав Еленков, въпреки контузията с която се завърна от лагера на националите, наниза 11 точки, спечели 6 борби и направи 6 асистенции.

Възпитаниците на треньорския тандем Лъчезар и Светла Тодорови заемат 3-то място в класирането, след като днес другия двубой Дунав Русе победи като гост на Шумен с 96:55, Дунав и Черно море са съответно 2-ри и 3-ти.

На 13 февруари Шумен гостува в Силистра, а Дунав на Черно море, като резултатите от този 6-ти кръг ще определят програмата за финалните турнири, през които ще се определят първите двама групата.