Неделя, 17 Януари 2021 г.

Започна гласуването за "Най-добър спортист на Силистра"

19 състезатели от 9 спортни клуба ще участват в номинацията за приза Най-добър спортист на 2020г. на Силистра.

Окончателната подредба ще е факт след гласуването на спортните клубове и журналистите. Те трябва в срок до 10 декември да изпратят на имейла на Община Силистра своите предложения за реда на подреждане на спортистите като се вземат предвид всички клубни и индивидуални успехи.

Най-добрите десет ще бъдат отличени с грамота и статуетка на индивидуална среща с кмета съгласно противоепидемичните мерки срещу разпространението на коронавируса.

НОМИНАЦИИ:

СТРЕЛКОВИ КЛУБ "СНАЙПЕР - 92"
Председател - Златко Нотев

Ванина Илиева, роден/а 2002 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: девойки младша
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
І място – Държавно първенство /50м. 3х20 изстрела от три положения/ - гр. София;
ІІ място – Държавно първенство /50м. 60 изстрела легнал/ - гр. София
ІІІ място – Държавно първенство /10м. 40 изстрела микс/ - гр. Търговище
І място – Държавен турнир "купа ВАРНА" /10м. 60 изстрела/ - гр. Варна

Гинка Дачева, роден/а 1974 год.
треньор : Иван Касчийски
възрастова група: жени
дисциплина /категория/: пистолет
състезания и класиране:
ІІ място – Държавно първенство /10м. 40 изстрела микс/ - гр. Търговище
ІІІ място – Държавно първенство /10м. 60 изстрела/ - гр. Търговище
І място – Държавен турнир "купа ВАРНА" /10м. 60 изстрела/ - гр. Варна

Георги Георгиев, родена 2001 год.
треньор : Иванка Димитрова
възрастова група: юноши старша
дисциплина /категория/: пушка
състезания и класиране:
ІІІ място – финали Държавно първенство /10м. 60 изстрела/ - гр. Търговище
ІІІ място – финали Държавно първенство /10м. 40 изстрела микс/ - гр. Търговище
І място – Държавен турнир "купа ВАРНА" /10м. 60 изстрела/ - гр. Варна

СПОРТЕН КЛУБ ЗА ХОРА С УВРЕЖДАНИЯ – ДОРОСТОЛ 2011
Председател - Добромир Удрев

Добромир Удрев, роден 1975 год.
треньор : д-р Иван Янев
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: спортен Шоудаун /спорт за незрящи/
състезания и класиране:
II място - Държавно първенство по лека атлетика /100 м. гладко бягане/ - гр. София
II място - Държавно първенство по лека атлетика /200 м. гладко бягане/ - гр. София
III място – Държавно първенство по лека атлетика /мятане на диск/ - гр. София
III място - Държавно индивидуално първенство по Шоудаун - гр. Обзор


СПОРТЕН КЛУБ "АРМСПОРТ СИЛИСТРА"
Председател - Йордан Цонев

Йордан Цонев, роден 1996 год.
треньор : Красимир Костадинов
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: Канадска борба /до 100 кг./
състезания и класиране:
I място – лява ръка - Държавно първенство по канадска борба– гр. Банско
I място – дясна ръка - Държавно първенство по канадска борба– гр. Банско

Димитрина Петрова, роден 1995 год.
треньор : Красимир Костадинов
възрастова група: жени
дисциплина /категория/: Канадска борба /до 60 кг./
състезания и класиране:
I място - лява ръка - Държавно първенство по канадска борба– гр. Банско
I място - дясна ръка - Държавно първенство по канадска борба - гр. Банско

КАРАТЕ КЛУБ "ШОТО-ВИТЯЗ"
Председател - Валери Великов

Красен Каменов Николаев, роден 2002 год.
треньор : Теодор Тодоров
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: кумите
състезания и класиране:
ІІI място – Държавно първенство по карате – гр. София
І място – Държавна купа по карате – гр. Велико Търново

Гергана Живкова Енчева, родена 2003 год.
треньор : Теодор Тодоров
възрастова група: кадети - джуниори
дисциплина /категория/: кумите
състезания и класиране:
ІІI място – Държавно първенство по карате – гр. София
І място – Държавна купа по карате – гр. Велико Търново

ПЛУВЕН КЛУБ - ДОРОСТОЛ
Председател - Венелин Великов

Магдалена Андреева Пепегова, родена 2007 год.
треньор : Христо Бончев
възрастова група: девойки младша възраст
дисциплина /категория/: плуване
състезания и класиране:
І място – Държавно първенство /100 м. гръб/ – гр. Благоевград
І място – Държавно първенство /200 м. гръб/ – гр. Благоевград
ІІІ място – Държавно първенство /50 м. гръб/ – гр. Благоевград
Национален рекорд за 13г. на 50 м. гръб в гр. Бургас /06-08.11.20г./
Национален състезател

Христо Струмски, роден/а 2008 год.
треньор : Христо Бончев
възрастова група: деца
дисциплина /категория/: плуване
състезания и класиране:
50 метров басейн
І място – Държавно първенство /50 м. бруст/ – гр. Сандански
І място – Държавно първенство /100 м. бруст/ – гр. Сандански
І място – Държавно първенство /200 м. бруст/ – гр. Сандански
І място – Държавно първенство /200 м. съчетано плуване/ – гр. Сандански
В европейската ранглиста за родени 2008г. Първи на 200 м. бруст, втори на 200 м. съчетано, трети на 100 м. бруст и четвърти на 50 м. бруст

ЛЕКОАТЛЕТИЧЕСКИ СПОРТЕН КЛУБ "ОЛИМП – 97"
Председател – Илия Недков

Христо Младенов, роден 2003 год.
треньор: Илия Недков
възрастова група: под 18г.
дисциплина /категория/: 4000м. – кънтри крос
състезания и класиране:
ІІ място – Национален шампионат - гр. Луковит
ІV място – Национален шампионат /закрито/ – гр. София

СПОРТЕН КЛУБ КИОКУШИН СИЛИСТРА
Председател - Михаил Михайлов

Александър Атанасов, роден 1983 год.
треньор : Зихни Хасанов
възрастова група: мъже
дисциплина /категория/: кумите /+90 кг./
състезания и класиране:
II място – Държавно първенство по карате – с. Кранево


СПОРТЕН КЛУБ ПО САМБО БАГАИН СИЛИСТРА
Председател – Златко Цвятков

Стоян Стоянов, роден 2003 год.
треньор: Цветан Цвятков
възрастова група: юноши до 18г.
дисциплина /категория/: самбо /+87кг./
състезания и класиране:
V място – Световно първенство за юноши до 18г. - Сърбия
ІІ място – ДЛОШ по самбо за юноши до 18г. /+87кг./- гр. София
ІІ място – ДЛОШ по самбо за младежи до 20г. /100кг./- гр. София
ІІ място – Държавно първенство по силов трибой /105кг./- гр. София
ІІ място – Държавно първенство по бутане на тежести на лежанка /105кг./- гр. София

Гергана Златева, роден 2001 год.
треньор: Неделчо Цвятков
възрастова група: девойки до 20г.
дисциплина /категория/: самбо /44-48 кг./
състезания и класиране:
V място – Световно първенство за девойки до 20г. - Сърбия
І място – ДЛОШ по самбо за девойки до 20г. /44кг./- гр. София

Ивайло Стефанов, роден 2001 год.
треньор: Стефан Стефанов
възрастова група: юноши младша възраст
дисциплина /категория/: самбо /+71 кг./
състезания и класиране:
ІІІ място – ДЛОШ по самбо за ЮМВ /+71кг./- гр. София
V място – ДЛШ по джудо за ЮМВ /+71кг./- гр. София

Facebook коментари