Неделя, 25 Октомври 2020 г.

Доростол с трета домакинска загуба в Трета лига

Доростол загуби с 1:3 от ФК "Устрем" с.Дончево в мач от 10-я кръг на Североизточна Трета лига.

Това е третата домакинска загуба за силистренци откакто се завърнаха в третото ниво на българския футбол.

Днес на стадион "Луи Айер" първото полувреме няма да бъде запомнено с нещо по-интересно, като и двата отбора играха предпазливо и се проучваха.

През второто полувреме се разигра истинска голова вихрушка, като за 24 минути бяха отбелязани 4 гола.

В 50-та минута на мача при една от редките атака на Доростол футболист на домакините беше изведен един на един с вратаря на гостите и не пропусна за 1:0.

Радоста на публиката бе обаче кратка. Само 5 минути по-късно в 55-та минута ФК "Устрем" изравниха след бърза атака.

След още 4 минути по-късно в 59-та минута след не много силен удар към вратата на капитана на "Доростол" Веселин Василев, той изпусна топката и след добавка гостите направиха обрата.

Доростол се опита да се върне в мача като притисна противника в неговото игрово поле, но това от своя страна остави празни пространста в отбраната на доакините от които се възползваха гостите в 69-та минута, когато увеличиха головата разика до 1:3.

До края на мача двата отбора размениха няколко опасни положения пред двете врати, но резултата не бе променен.

Така след третата домакинска загуба на Доростол, тима от Силистра остава със 7 точки (две победа, един равен и шест загуби), и с голова разлика 9:20.

На 24 октомври 2020 г., събота, ot 14:00 ч. Доростол ще гостува на силния отбор на Шумен 2007 (Шумен).