Неделя, 25 Октомври 2020 г.

Юношите старша възраст на БК "Доростол" стартираха първенството с две убедителни победи

Днес в Силистра, в зала "Дръстър" се изиграха двубоите от първи кръг от Държавното първенство по баскетбол за юноши 19 г. Силистренският отбор се състезава в Първа дивизия.

В първият мач младите силистренски баскетболисти победиха отбора на "Ънстопабъл" гр.Добрич с резултат 98:42.

"Доростол" стартира силно мача и на полувремето поведоха убедително с разлика от 20 точки 32-12.

През останалите четвъртини силистренци не оставиха никакви съмнение кой ще се крайния победител.

В следващия двубой с "Дунав-2016" силистренци изиграха още по-силен мач, като още в първата четвърт доминираха на площадката, а след 8 минути игра "Доростол" водеше с 24:0.

На полувремето резултата достигна до 57:12, което позволи на треньора Лъчезар Тодоров да вкара в играта цялата резервна скамейка. Двубоя завърши с краен резултат 90:39.