Четвъртък, 03 Декември 2020 г.

"Доростол" отнесе петица в Русе

Днес на 14 септември "Доростол" гостува в Русе на "Дунав" в мач за Купата на аматьорската лига на Градския стадион.

В потока на Русе/Силистра/Разград/Търговище това бе полуфинал, а в него Дунав Русе постигна втора победа в рамките на три дни над новака в Трета лига Доростол-Светкавица Силистра и го победи с 5:0.

Резултатът бе открит в 7 минута от Александър Кирилов. Голмайстор за домакините в 23-та минута бе Симеон Иванов. В 26-та минута Мартин Ангелов покачи на 3:0. При този резултат завърши първото полувреме.

През второто полувреме домакините постигнаха още две попадения във вратата на силистренци за крайното 5:0.

В следващия кръг русенци ще се срещнат с Лудогорец-3 и победителят от тази среща ще спори с Черноморец Балчик за представител на Североизточна България.