Сряда, 05 Август 2020 г.

Силистренските момчета на Доростол U13 станаха 4-ти в България

Доростол не успя да се пребори за бронзовите медали на Държавното първенство за момчета U13, на което Ямбол е домакин. Въпреки много добрата игра на всички момчета по време на турнира, късата скамейка оказа своято влияние върху представянето на отбора по време на баскетболния маратон.

В последния ден от надпреварата тимът от Силистра, воден от Светла Тодорова, загуби с 67:84 от БУБА баскетс, които спечелиха всички четири части в мача и отбелязаха общо 8 тройки.

Столичани поведоха с 23:17 след десет минути игра, а на почивката авансът им бе 8 точки. Преди решителната последна четвърт преднината им стана двуцифрена при 59:48, а в края те направиха успеха си още по-изразителен.

Най-резултатен за победителите с 23 точки бе Мартин Александров, 21 вкара капитанът Калоян Колев, а с 11 е Даниел Хинков.

За Доростол с 29 точки се отчете капитанът Михаил Калинов (17 през първата част), а 16 добави Антоан Виденов.