Сряда, 05 Август 2020 г.

Доростол ще играе за 3-4 място при момичетата U16

Доростол ще играе за 3-4 място на финала на държавното първенство за момичета U16, след като във втория полуфинал загуби от Рилски спортист с резултат 58:77. Така самоковки продължават да са без загуба в първенството, като утре ще опитат да завършат безпогрешно първенството и да вдигнат купата. Съперник ще им бъде домакинът Дунав Русе, който победи Черно море Одесос в другия полуфинал.

Рилски поведе още в началото и запази преднина до самия край на срещата. Постепенно през първото полувреме разликата се увеличи, за да достигне до 14 точки на почивката. Много силна трета част на силистренки обаче върна интригата в мача, след като те се доближиха само на пет точки от съперника. Стабилна игра и цели 28 точки на самоковки до края обаче не оставиха съмнение кой е по-силният отбор и съответно финалист.

Ивана Бонева записа 27 точки за победителките, 16 плюс 15 борби добави Деница Манолова, а с 11 точки, 8 асистенции и 6 борби регистрира Моника Борисова.

За Доростол Деана Стояновска отбеляза 31 точки, а 18 плюс 8 борби записа Зехра Салим.

Утре от 13.00 часа в зала Дунав силистренки излизат срещу Черно море Одесос в борбата за бронзовите медали.