Събота, 15 Август 2020 г.

Доростол си осигуриха място в Топ 4 при момичетата U16

Доростол се класираха за полуфиналите на Държавното първенство за момичета U16, което се провежда в Русе. Водените от Росица Тодорова момичета завършиха на второ място в група А и продължават борбата за медалите в шампионата. Силистренки ще се изправят срещу Рилски спортист утре от 19.00 часа.

Доростол се нуждаеше от две задължителни победи днес и успя да ги постигне.

В първия си мач тимът надви Монтана 2003 с 60:50. След размяна на кошове в началните минути Доростол взе инициативата и след първата част бе напред с 18:12. Тимът поддържаше аванс от няколко точки през втория период, като на почивката водеше с 30:25. След паузата силистренки на няколко пъти повеждаха с двуцифрен аванс, след което Монтана намаляваше изоставането си на 4 точки, но до пълен обрат така и не се стигна най-вече заради многото грешки на тима.

Деана Стояновска бе най-резултатна за победителите с 24 точки, 22 има Зехра Салим. За съперника Цветелина Върбанова вкара 12 точки, 11 има Преслава Атанасова, а с 10 е Светломира Попова.

В директния мач за второто място в групата Доростол измъкна успеха срещу Шампион 2006 с 54:52 с обрат след продължение. Така двата тима се изравниха с баланс 3-2, но Доростол продължи напред заради победата в директния мач.

Столичният тим поведе с 19:11 след първата четвърт, а на почивката вече бе напред с 38:25, след сериозна доминация в подкошието. Отборът от Силистра залагаше на стрелбата от тройката, но успя само при един от 15-те си опита. След паузата обаче настъпи срив в играта на Шампион, който за цялата трета четвърт вкара едва 2 точки и преднината му бе намалена само 4. Малко след началото на последната част Доростол направи пълен обрат, но в края столичани изравниха за 49:49 и мачът отиде в продължение. То също бе много оспорвано, като силистренки го спечелиха с 5:3 и си осигуриха място на полуфиналите.

В основата на успеха бе Зехра Салим с 30 точки и 9 борби, докато другият ключов играч на тима Деана Стояновска не завърши срещата за пет фаула. За Шампион 20 точки и 13 борби има Виктория Иванова, 10 точки добави София Александрова.