Събота, 15 Август 2020 г.

Драматична първа загуба на Доростол U13, играем полуфинал с Черно море Тича

Груповата фаза на финалите за момчета U13 завърши днес с последните четири мача от нея. Надпреварата се провежда в ямболската зала "Диана", като станаха ясни и двойките във фазата на елиминациите.

Заради разпространението на коронавируса, мачовете се провеждат без публика. Поради технически проблеми днес обаче онлайн излъчването бе преустановено.

Баскетболистите на Доростол водени от Светла Тодорова загубиха драматично от Тунджа Ямбол в последните секунди на мача с 72:74.

Домакините взеха преднина през първата четвърт с 27:15, но през втората част Доростол се върна в играта с 14:9. Третата и четвъртата част отново беше за силистренци, съответно 17:16 и 26:22.

Фаул в атака на Досростол в последните секунди на мача доведодоха до драматичната загуба с 2 точки.

В другия група Черно море Тича също победи драматично с разлика от 2 точки БУБА баскетбол с 82:80.

Утре от 17.00 часа Доростол излизат в битка за класиране на финала с Черно море Тича, а от 19.00 часа е другия полуфинал - Тунджа Ямбол с БУБА баскетбол.