Понеделник, 30 Януари 2023 г.

Доростол с втора загуба на финалите, след драматичен мач с ЦСКА

В драматичен двубой пълен с обрати ЦСКА надви Доростол с 78:74, след като мача изобилстваше от грешки и неубедителни съдийски решения.

Столичния тим дръпна с 25:18 след първата част на финалите на републиканското първенство за юноши до 19 г., провеждащо се във Варна. През втората част силистренци се върнаха в мача с 22:16, като на почивката разликата бе 1 точка в полза ЦСКА или 41:40 . След паузата баскетболистите от София взеха нов аванс след 21:16 в третата част. Въпреки че вкараха 2 точки повече в последната част това не бе достатъчнона силистренци за да достигнат до така нужната победа.

Най-резултатен за Доростол бе Емил Кръстев, който наниза 21 точки, а Емил Михалев спечели 11 борби и се отчете с 5 асистенции.

Утре от 19.00 часа силистренци излизат в последен мач срещу домакините от Черно море.