Вторник, 07 Февруари 2023 г.

Доростол с първа загуба на финалите, запазва шансове за класиране напред

В първия мач през третия ден на финалите във Варна Левски надви Доростол с 88:59, след като водеше почти през цялото време. Столичния тим дръпна с 31:17 след първата част, като разликата се запази и до почивката. След паузата баскетболистите на Иван Гогов продължиха да увеличават аванса си и спечелиха убедително. Те овладяха внушителните 66 борби срещу 41 за съперника, като именно в подкошието бе и най-голямото им предимство в срещата.

Най-резултатен за успеха бе Томислав Минков с 27 точки и 8 борби, близо до трипъл-дабъл бе Виктор Германов със своите 19 точки, 11 борби и 7 асистенции, докато Иван Павлов се отчете с 12 точки. За Доростол Димо Хърватев наниза 12 точки, по 11 имат Траян Русев, Емил Михалев (12 борби) и Драгомир Дюзов.

Силистренци бяха изключително уморени, след вчерашната епична победа над Академик, а контузията на основния център и късата скамейка оказаха своето влияние върху хода на мача

Черно море Тича оглави еднолично група B на финалите на Държавното първенство за юноши U19 след победа над ЦСКА. Домакините останаха единственият тим без загуба в този поток, след като спечелиха и трите си срещи. Битката за място на полуфиналите се завърза, като с баланс 2-1 са три отбора – Академик София, Доростол и Левски. След днешните мачове пък шанс да продължат напред загубиха ЦСКА, и Черноморец, които нямат успех до момента.

Утре от 17.00 часа Доростол има изключително важен мач с ЦСКА, загубил всякакви шансове да продължи напред. При победа силистренци почти сигурно продължават в следващия етап на турнира