Вторник, 07 Февруари 2023 г.

Доростол смачка, но не успя да счупи бетона на Черноморец (Балчик)

Доростол не успя да изпълни заканата си да победи Черноморец (Балчик). Пред близо 500 човека публика, в мъгливия добруджански следобед, гостите успяха да измъкнат на стадион "Луи Айер" нулевото равенство. Домакините започнаха силно мача и още в 10-та мин. защитата на гостите допуснаха зад гърба си Беадир Беадиров. Той бе изведен очи в очи с вратаря на гостите Генко Славов, но не успя да го преодолее. В 18-та мин. на мача след центриране в наказателното поле, играч на Черноморец с хватка от борбата тушира Мирослав Начев, но съдията остана безмълвен. Момчетата от Балчик забъркаха здрав бетон, лошият терен допълнително затрудни действията на силистренци, които хвърлиха много сили в борбата с калта и наводнените участъци. Това обаче явно не притесняваше футболистите на Черноморец, които използваха всеки удобен случай да полежат на тревата. Лекарският екип навъртя солиден километраж. Второто полувреме не се различаваше от първото, Доростол имаха пълен контрол над топката и се опитваха да строшат бетона на гостите. Показателно бе, че първият удар към вратата на силистренци дойде в 82-та мин. на мача. В последните минути на мача Доростол се оголи отзад и гостите организираха няколко опасни контри. Съдията не даде и минута продължение и мача нелогично завърши 0:0.