Сряда, 03 Юни 2020 г.

Волейболен клуб "Елит" Силистра стана на 15 години

Волейболен клуб "Елит" Силистра отбелязва днес рождения си ден.

"На днешния ден (12 май) преди 15 години група приятели, водени от любовта към волейбола, решиха да възродят този спорт в нашия град. За изминалото време заедно преминахме през много трудности, разочарования, успехи и наистина много щастливи моменти!

От момента на създаването си до днес нашият клуб е изграждал и продължава да изгражда спортисти от град Силистра и за град Силистра. Пожелаваме си още много по 15 заедно – състезатели, ръководители, фенове, приятели!" четем на страницата на клуба в социалната мрежа.

Тази година бяха постигнати няколко забележителни резултата - 53 поредни срещи без загуба във всички състезания в рамките на 2 години, първо място в крайното класиране на "А" НВГ – Североизток, категорична победа в плейофната фаза и второ място на финалния турнир в гр. Смолян, което дава право на участие във Висша лига на България.

Второ място, извоювано почти на 100% със състезатели от школата на ВК ЕЛИТ.

Областния управител на Силистра Ивелин Статев отправи специален поздрав по случай празника, в който се казва:

"Благодарение на Вас един от най-успешните колективните български спортове има своя пристан в древния ни град. Желая успех в новия сезон във Висша лига на България. На добър час!"

От екипа на "Кворум-Силистра" се присъединяваме към поздравите и пожелаваме заслужема почивка през летните месеци и нови успехи на есен.