Понеделник, 15 Август 2022 г.

Днес в Силистра стартира ученическият волейболен турнир, посветен на 100 години ПМГ

В Силистра днес беше даден стартът на ученическия турнир по волейбол, посветен на 100 години ПМГ "Св.Климент Охридски". Първата среща в днешния ден беше между девойките на ПМГ и ПГСУАУ(икономиката). С победата от този мач се поздравиха домакините от ПМГ, които победиха с категоричното 3:0 (25:17, 25:15, 25:7). В следващата среща се разигра истински двучасов трилър завършил в пет гейма. Срещнаха се отборите на юношите ПМГ-2 и ПГСУАУ(икономиката ). След като ПМГ два пъти повежда в резултата, в крайна сметка тайбрека бе взет от ПГСУАУ, които победиха с крайното 3:2 (19-25, 28-26, 29-31, 25-15, 15-7). В последния за деня двубой ЕГ надиграха ПГС в почти двучасов двубой с 3:1. Турнира ще продължи до четвъртък (18 ноември). Утре от 16.00 часа играят девойките на ПГСУАУ и ЕГ. От 17.00 часа юношите на ПГС срещат тези на ПГСУАУ, а от 18.00 играят юношите на ПМГ-1 и ЕГ.