Петък, 23 Август 2019 г.

Доростол се класира на 7-мо място на финалите на Държaвното първенство U14

Доростол се класира на 7-мо място на финалите на Държвното първенство U14, след като взе участие в разпределението на местата от 5 до 8. Вчера те се срещнаха с Чавдар Троян. В много оспорван двубой силистренци започнаха много уверено срещата и поведоха с 27:12. Те имаха 12 точки преднина на почивката, но през второто полувреме съперникът им стигна до обрат и спечели с 74:68. През днешния ден възпитаниците на Светла Тодорова се изправиха срещу Левски в борбата за 7-то място в надпреварата. Мачът протече много оспорвано, като на полувремето резултата беше равен 28:28. През 3-та и 4-та част на мача силистренци успяха да наложат своята воля и победиха с крайното 58:44.
Крайното класиране: 1. БАЛКАН 2. Черно море Тича 3. Сливен баскет 4. Дунав 2016 Русе 5. Чавдар Троян 6. БУБА баскетбол 7. Доростол Силистра 8. Левски 9-12. Рилски спортист, Академик Бултекс 99, Шумен, Делфин Бургас