Понеделник, 23 Септември 2019 г.

Пълен комплект медали и купа от две състезания за "СНАЙПЕР-92"

На проведения традиционен турнир "СТРАЛДЖА-2010" в гр.Стралджа по спортна стрелба с пневматично оръжие за момчета и момичета 04-05 ноември 2010г.,участваха състезатели на пистолет и пушка от стрелковите клубове: "Светкавица"-Търговище, АСКСС"Тракия"-гр.Пловдив, СКСС"Дияна" гр.Ямбол, домакините от СКСС"Стралджа" гр.Стралджа и "СНАЙПЕР – 92" Силистра.
Бяха раздадени четири комплекта медали в дисциплината 10 м. 40 изстрела с пневматична пушка и пистолет при момичета и момчета.
Нашите състезатели премериха сили в две от дисциплините,като нямахме представители при момичета пистолет и момчета пушка.
Втори пореден златен медал за новата спортно състезателна година спечели седмокласничката от СОУ"Н.Й.Вапцаров" Теа Димитрова при момичетата с пушка - резултат 378т./95,96,94,93/. Съученичката на Тея, Гергана Иванова постигна личен резутат 347 т. /85,88,81,93/ и остана на осмо място.
Сребърен медал в дисциплината 40 изстрела с пневматичен пистолет при момчетата спечели Живко Събев с 360т. /88,91,90,91/.Вицешампиона на България за тази година Петър Димитров от ОСУ"ДРЪСТЪР" остана четвърти.
Успешен старт направиха и Теодор Опрев,Явор Петров и Даниел Петров от ОСУ"ДРЪСТЪР" за които това беше първи старт като състезатели на "СНАЙПЕР – 92".В комплексното класиране останахме трети след балансираните състави на "Светкавица"-Търговище и АСКСС"Тракия"-гр.Пловдив.
С бронзов медал се окичи при жените на пневматичен пистолет нашата състезателка Гинка Дачева.С 370т. от квалификациите Гинка се класира пета но със силен финал успя да се качи на подиума на силния турнир "НОВЕ" 05 -07 ноември.