Четвъртък, 27 Юни 2019 г.

Кметът на Силистра награди 58 отличници абитуриенти с грамоти и със сребърна монета с герба на общината

Петдесет и осем отличници абитуриенти получиха днес грамоти и бяха наградени със сребърна монета с герба на общината от кмета д-р Юлиян Найденов. Това се случи на официална церемония, която се проведе в хотел "Данубе". По традиция зрелостниците прославили своите учители, родители и училище се изпращат с този тържествен ритуал.
В началото на церемонията двамата водещи Кара и Тони се върнаха към словото на братята Кирил и Методий и изначалните послания на Азбуката. Денят на българската просвета и култура и на славянската писменост бе почетен с химна "Върви народе възродени" . Грамоти и цветя с най-сърдечни пожелания, топли думи и послания за успех, и да се върнат в Силистра, връчиха на отличниците от всички училища на Силистра: кметът д-р Найденов, д-р Мария Димитрова – председател на Общински съвет, г-жа Денка Михайлова – зам.-кмет"Хуманитарни дейности", г-н Ростислав Павлов – секретар на Община Силистра, д-р Мирослав Тодоров – зам.-кмет "Финанси и икономика", инж. Тихомир Борачев – зам.-кмет "Устройство на територията" , Цветана Игнатова- директор дирекция "Хуманитарни дейности", г-жа Габриела Миткова, началник на Регионалния инспекторат на МОН, областният управител Ивелин Статев изпрати своите пожелания за успех с поздравителен адрес.

Списъка на наградените:

ЕГ "Пейо Яворов"

1. Виктор Боянов Попов
2. Елисавета Георгиева Василева
3. Йоана-Мария Димитрова Копринджийска
4. Йордан Пламенов Христов
5. Деница Стефкова Димова
6. Станислав Ивелинов Иванов
7. Ачелия Сердин Селим
8. Вилиана Ростиславова Светославова
9. Джанер Сезгин Шукри
10. Еге Ерджан Ахмед
11. Лора Веселинова Йорданова
12. Мария Теодорова Тодорова
13. Мила Росенова Николова
14. Самуил Преславов Костадинов

ПГСУАУ "Атанас Буров"
1. Виктория Стелиянова Великова
2. Ванеса Валентинова Лалева
3. Йоана Пламенова Николова
4. Гюлназие Исмаил Юсуф
5. Гамзе Исмаил Юсуф
6. Боян Деянов Йорданов
7. Маргарита Пламенова Иванова
8. Грета Константинова Александрова
9. Николета Стоянова Иванова
10. Деница Валентинова Димитрова
11. Симеон Веселинов Христов
12. Боряна Благоева Георгиева
13. Йордан Богданов Петров
14. Даниел Стоянов Йорданов
15. Кристиан Светлинов Гешев

ПМГ "Св.Климент Охридски"

1. Димо Красимиров Савов
2. Виктор Чавдаров Нейков
3. Емма Янкова Кърова
4. Нелина Георгиева Перчемлиева
5. Поля Ивайлова Ангелова
6. Теодора Евгениева Пеева
7. Велина Атанасова Данева
8. Снежана Стефанова Лазарова
9. Румина Руменова Рачева
10. Михаела Миленова Михайлова
11. Гюрел Гюнер Февзи

ПГМТ "Владимир Комаров"

1. Ваньо Георгиев Георгиев
2. Иво Валентинов Димитров
3. Анелия Яворова Гълчавова
4. Цветелина Йорданова Вълева
5. Джем Дженгис Дервиш

СУ"Никола Й.Вапцаров"
1. Бояна Георгиева Събева
2. Диляра Гюрсел Адил- Специалната награда на директора
3. Тиодор-Алекзандър Мирославов Недев
4. Екатерина Пешева Петрова
СУ "Дръстър"
Боян Николаев Траянов

ПГПТ "Евлогий Георгиев"
1. Серпил Хабил Сали
2. Дуйгу Илхан Кемал
3. Севил Джефер Физола

ПЗГ "Добруджа"

1. Петър Радославов Хвърчилов
2. Тодор Атанасов Терзиев

ПГЛП "Пенчо Славейков"
Ергюл Билянт Али

ПГС "Пеньо Пенев"
1. Елеонора Тодорова Пенева
2. Христина Добринова Христова

Facebook коментари