Понеделник, 30 Януари 2023 г.

Юношите на Доростол се отдалечиха с още 2 точки от 1-то място, като пропуснаха да разгромят Макак (Шумен)

В 8-ия кръг на Елитната ни група – юноши старша възраст, младите таланти на Доростол родени през 1993 г не успяха да победят Макак Шумен и завършиха 1:1. Домакините закономерно поведоха в резултата още в 15 мин чрез Ерхан Мехмед, а шуменци цялото първо полувреме не знаеха къде се намират. Доростолци се надпреварваха да пропускат изгодни положения. След почивката домакините позволих на гостите да владеят повече топката и те погледнаха към вратата на Доростол и Недко Петров изравни в 75 мин. В последните 10 минути на мача силистренци натикаха гостите в наказателното им поле, като веднъж и гредата ги спаси. Така след равенството и победата Черно море над Лудогорец с 4:2, Доростол изостава с 3 точки зад лидера.