Събота, 26 Ноември 2022 г.

Първа загуба на Белица пред родна публика

Първа загуба записа Белица в дебютния сезон във "В" група. Вчера вечерта отборът на феновете на "Спартак" победи с 3:1 като гост отбора на "Белица" от едноименното силистренско село. Двубоят започна вихрено за отбора на Бойко Каменов, който откри още в 5-ата минута чрез Живко Бояджиев. Опитния халф засече с глава центриране на Марко Илич. Малко по-късно сърбинът покачи на 2:0. Иван Караджов напредна от дясно центрира остро топката и Илич със страхотен шут почти реши изхода на срещата. След почивката домакините върнаха един гол,чрез Християн Попов в 55-ата минута, но силите им стигнаха само за това. В 65-ата минута Бояджиев от тъч намери непокрития Румен Александров, който оформи крайния резултат. Спортно-техническият директор на фенския отбор Иван Найденов призна след края на срещата, че победата не е дошла никак лесно. "Двубоят не беше никак лек. Домакините играят доста здраво пред собствена публика. Разполагат с опитни футболисти, които могат да създадат трудности, ако бъдат подценени. Хубаво е, че вкарахме трети гол и това успокои момчетата", каза Найденов.
"Соколите" бяха подкрепени в Белица от 50 души. Те не спряха да пеят през всичките 90 минути за разлика от кротката публика от селото край Силистра. Местните хора гледаха с по-голям интерес ултрасите от Варна, отколкото мача.

На снимката: голмайстора за Белица - Християн Попов